Nowoczesne kamery do monitoringu posesji pozwalają zabezpieczyć teren przed nieproszonymi gośćmi. Z jednej strony pełnią funkcję prewencyjną, bo odstraszają złodziei. Z drugiej strony, gdy dojdzie do naruszenia naszej prywatności, kamery pomogą nam dochodzić swoich praw. W tym artykule sprawdzamy, jakie rozwiązania mamy do wyboru.

Kamery monitoringu - rodzaje

Rodzajów jest wiele i jeśli zależy nam na w pełni świadomym wyborze produktu, dobrze będzie chociaż pobieżnie zapoznać się z każdym z nich. Możemy wyróżnić:

  • Naścienne kamery monitoringu posesji - jak sama nazwa wskazuje, montowane są na ścianie budynku.
  • Kamery tubowe - Takie urządzenia wyróżniają się dość dużymi rozmiarami, dlatego będą dobrym wyborem, jeśli zależy nam na odstraszeniu złodzieja jeszcze zanim przekroczy granicę naszej posesji.
  • Kamery kopułkowe - większość z nas przynajmniej raz widziała takie urządzenia, bo dość często można się z nimi spotkać w budynkach użyteczności publicznej. Dobrze sprawdzą się również prywatnych obiektach. Montowane są pod sufitem i prezentują się dość dyskretnie.

Jak właściwie wybrać kamery monitoringu?

Producenci proponują szereg urządzeń, idealnych do użytku wewnętrznego oraz takie rozwiązania jak kamery do monitoringu zewnętrznego. Jednym z najbardziej ograniczających czynników jest oczywiście cena. W większości przypadków do monitorowania inwestycji prywatnej sprawdzą się podstawowe rozwiązania. To wcale nie znaczy jednak, że takie urządzenia nie wykorzystują nowoczesnych technologii.

Kamery do monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego pozwalają zapisać obraz w rozdzielczości Full HD. Materiał może trafić albo na kartę pamięci albo na serwer FTP. Oprócz tego współczesne kamery monitoringu wykorzystują nowoczesny format kompresji. Z kolei dzięki diodzie IR, urządzenie działa też w nocy - podczerwone diody zapewnią więc nam ochronę 24/7. Aby wybrać właściwą opcję, warto opowiedzieć o swoich potrzebach specjalistom.