Systemy inteligentnego domu i budynku to zaawansowane technicznie systemy pozwalające na kompleksową obsługę budynku, w tym jego systemów zabezpieczeń. Pierwszy inteligentny budynek powstał w latach 70 w Stanach Zjednoczonych. Dzięki zintegrowaniu i skoordynowaniu wielu systemów sprawia, że lokatorzy obiektu czuja się lepiej w nowoczesnym wnętrzu oraz ułatwia on funkcjonowanie. Podnosi bezpieczeństwo i komfort życia. Podstawą systemu jest sieć czujników i aktorów wykonawczych oraz system integrujący i zarządzający instalacjami systemu inteligentnego budynku.

 

Inteligentny budynek - oferta dla inteligentnych domów i budynków

Układy Scalone w Inteligentnym Domu

Wprowadzenie do oferty systemów inteligentnych budynków w Warszawie daje możliwość sterowania oświetleniem, klimatyzacją, roletami, różnymi bramami i drzwiami. Często stosowany jest w biurach, może być wykorzystywany w galeriach handlowych, halach sportowych oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Może on obejmować:

 • sieć teleinformatyczną,
 • symulacje obecności,
 • system pogodowy,
 • obsługę urządzeń codziennego użytku,
 • system alarmowy i monitoring,
 • sterowanie oświetleniem w zależności od intensywności ruchu w budynku,
 • automatyczne rolety i żaluzje,
 • system kontroli dostępu,
 • system przeciwpożarowy,
 • rozwiązania w zakresie ochrony bytu i mienia,
 • sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją,
 • system zasilania UPS i inne elementy.

Coraz większa powszechność Inteligentnych domów i budynków

Systemy inteligentnego budynku w Warszawie montowane są już coraz częściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, aby ułatwić funkcjonowanie domowników. System sam sprosta wszystkim wymaganiom bez naszej ingerencji potrafi dostosować temperaturę, wyregulować oświetlenie i zasłonić rolety, otworzyć okna, drzwi i bramy za pomocą czujników ruchu, czuwa nad bezpieczeństwem w przypadku unoszącego się dymu. Czujniki pogodowe mogą pobierać informacje o pogodzie z sieci, aby dostosować klimatyzację, ogrzewanie lub zamknąć okna. Zawiera podsystem uczenia się, który dopasowuje się do użytkowników pomieszczenia np. wykrywa za pomocą czujników kiedy osoba śpi i wtedy wyłącza światło. Wszystko przekłada się na oszczędność pieniędzy, energii oraz jest przyjazne dla środowiska.

Systemy Kontroli Inteligentnych Budynków

Instalacja Inteligentnego Budynku

System kontroli dostępu ma za zadanie sterować dostępem do różnych obszarów budynku, tak aby niechciane osoby nie miały tam prawa wstępu. Osoba upoważniona do wejścia do konkretnego pomieszczenia posiada kartę dostępu (magnetyczna, bądź chipową). Drzwi otworzą się dopiero, kiedy karta zostanie włożona do czytnika kart. System dodatkowo może sprawdzić kim jest dana osoba. Istnieją również niewidoczne kamery rejestrujące to co dzieje się w budynku.

Kompleksowe wdrożenia

W naszej firmie oferujemy kompleksowe usługi w zakresie realizacji systemów inteligentnego budynku – nasi specjaliści są gotowi do zaprojektowania dla Państwa takiego systemu, który będzie indywidualnie dopasowany do Państwa oczekiwań.

Jeśli chcą Państwo zrealizować inteligentny dom lub budynek, Warszawa i nasza firma to najlepszy wybór. Zastanawiasz się jaki jest koszt założenia systemu inteligentnego budynku. Warszawa daje duże możliwości, dlatego nie zwlekaj skontaktuj się z naszym specjalistą lub odwiedź osobiście nasze biuro.